מאמרים

אוהל לטיולים משפחתיים

החלטתם לנצל ימי חופשה חמימים ונעימים לטובת טיול משפחתי בטבע, כזה הכולל לינה ללילה? אם אכן כן, מה שתצטרכו זה אוהל משפחתי, כזה שתוכלו להיכנס בו בנוחות כל בני המשפחה והציוד החיוני שהבאתם איתכם לטיול. אז לפני שאם הולכים לרכוש אוהל, כדאי שתדעו כמה דברים על מה יש לשוק להציע בתחום ומה השיקולים שצריכים להתחשב בהם בעת הרכישה:
מה השוק מציע?
היצע האוהלים המשפחתיים רחב ומגוון, כאשר, כמו לגבי מוצרים אחרים בשוק, הוא קיים בטווח מחירים בהתאם לחברות ובהתאם למקומות בהם תרכשו אותו. טווחי מחירי האוהלים נעים בין כ-120- 1000+ ₪ בהתאם לדגם, לגודל ולסוג. מרבית האוהלים כיום ניתנים להרכבה באופן פשוט יחסית, כולם בעלי פתח כניסה מסודר, חלק אטומים לעומת אחרים בעלי חלונות.
עיצובי אוהלים
ניתן לבחור אוהל בעיצוב מסוים, בהתאם לצרכים שלכם, כולל כמות הנפשות ותנאי השטח הצפויים בטיולים:
אוהל מנהרה : אוהל שמיועד להתמודד עם רוחות חזקות ובעל מבנה דמוי גליל. כך הרוח יכולה לעבור דרכו ולא תצליח להעיף אותו. לעיצוב אוהל זה יש יתרון בכך שהוא אינו כבד ונוח לסחיבה.
אוהל איגלו : אוהל בעל מראה של כיפה (דמוי בלונים) שמורכב משני מוטות מוצלבים. יתרון לעיצוב אוהל זה הוא בנוחות לבנייה ולפירוקו, כאשר החסרונות שלו הם שהוא גדול מידי לסחיבה בתיק ועמידותו אינה גבוהה מאוד כך שאינו מתאים בהכרח לתנאי מזג אוויר קיצוניים.
אוהל כיפה : האוהל בעל חלק עליון הנתמך על ידי שלושה מוטות מצטלבים, המגן על החלק העליון ומקובע בחלקו התחתון. לאוהל חסרונות בכך שהוא כבד באופן יחסי ומאחר ומכיל מוטות רבים אינו פשוט להרכבה. 
מהם השיקולים כשאתם בוחרים אוהל?
כשאתם מגיעים לרכוש אוהל משפחתי, קחו בחשבון מספר

המשך מאמר